Spacer z psem

Wybierając się w podróż, możemy dobrać sobie towarzystwo… lub postawić tylko na siebie. Która opcja jest lepsza?

Zalety podróżowania samemu

Niektórzy ludzie wprost kochają samotne podróże. Można się wtedy wyciszyć, spojrzeć w głąb siebie i skupić w pełni na wrażeniach z wyjazdu. Nie trzeba też dopasowywać do nikogo planów oraz martwić się o ich nagłą zmianę. Spacerując, można iść własnym tempem. Samotnemu podróżnikowi jest też często łatwiej znaleźć autostop czy nocleg u prywatnego gospodarza. Samotne podróże mogą wprawdzie czasem stanowić wyzwanie, ale dają też bardzo dużo satysfakcji.

Zalety podróży w grupie

Podróżując w grupie, wiele osób czuje się bezpieczniej. Łatwiej też zaradzić trudnym sytuacjom, ponieważ więcej osób obmyśla rozwiązanie. Można też podzielić się bagażem i kosztami taksówki z lotniska. Czasem także sama oferta wycieczki może być atrakcyjniejsza dla większej ilości osób, na przykład w przypadku wycieczek kupowanych przez biura podróży. Podróż w grupie, zwłaszcza z przyjaciółmi, to gwarancja, że w czasie np. choroby zawsze ktoś Ci pomoże.

Co wybrać?

Podróżowanie zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie, ma swoje zalety. Ciężko więc jednoznacznie wybrać jedną z tych form. Wybierając się w podróż, każdy powinien zastanowić się, co jemu będzie najbardziej odpowiadało, ponieważ każdy z nas ma inne usposobienie. Dobrym pomysłem jest też wybranie się na krótki weekendowy wypad choć raz samemu i raz z większą grupą osób, aby przekonać się, jak każda z tych form sprawdzi się w praktyce.

Olga / Fot. furry_portraits