krem

Skóra latem wymaga szczególnej pielęgnacji – zastanawiasz się, jakich kosmetyków warto używać? Podpowiadamy, jak ochronić ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Dlaczego warto chronić skórę przed nadmiarem słońca?

Skóra pozbawiona osłony staje się narażona na poparzenia, rośnie też ryzyko nowotworu (czerniaka) oraz szybciej dochodzi do fotostarzenie. Promienie słoneczne sprawiają, że wolne rodniki szybko się namnażają, uszkadzają też włókna elastyny i kolagenu, w efekcie czego skóra staje się sucha i traci elastyczność oraz jędrność, szybciej pojawiają się też zmarszczki oraz przebarwienia. Jak ją skutecznie chronić?

Filtry SPF w kosmetykach

Ważnym elementem codziennej pielęgnacji przeciwstarzeniowej jest ochrona przed promieniami UV. Warto stosować kosmetyki z filtrami SPF nie tylko podczas urlopu nad morzem. Do fotostarzenia dochodzi w dużym stopniu za sprawą promieni UVA – mimo że nie powodują one oparzeń słonecznych, efekty ich działania są poważne i zauważalne dopiero po latach. 

Krem z filtrem należy stosować przez cały rok – również jesienią i zimą. Wiele kremów do codziennego stosowania wzbogacono o odpowiedni filtr. Nakładaj go przed wykonaniem makijażu – lekki krem SPF nie jest tłusty i świetnie nadaje się pod make up.

Produkty w tej kategorii https://sklep.lemone.pl/pielegnacja-twarzy/ochrona-spf/

Wysokość filtra – co to oznacza?

Wybór kosmetyków z filtrem SPF jest ogromny. Warto wiedzieć, że im wyższy faktor SPF, tym dłużej można korzystać ze słońca bez ryzyka oparzeń. Krem SPF 20 wydłuża czas bezpiecznego dla zdrowia przebywania na słońcu aż 20-krotnie. Produkty SPF 50 warto stosować do twarzy, gdyż zapewniają ochronę przed starzeniem skóry.

Zadbaj o nawilżenie skóry

Słońce wysusza skórę, dlatego zadbaj też o regularne nawilżanie. Jeśli długo przebywałaś na słońcu, sięgnij po produkt mocno nawilżający, bo skóra na pewno jest zaczerwieniona i przesuszona. Dobrym pomysłem będą kosmetyki z kwasem hialuronowym i balsamy do ciała.

Lena.k, f: silviarita / pixabay