góry

Ferie zimowe to świetna okazja do chwili przerwy od pracy lub nauki – w Polsce jest wiele miejsc idealnych na zimowy wypoczynek. Pogoda w tym roku nie sprzyja sportom zimowym, ale w górach warunki są odpowiednie – gdzie zatem pojechać? Oto nasz TOP 3

Polska popularna wśród narciarzy

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na narty w sezonie 2019/2020? Większość polskich narciarzy stawia jednak na krajowe stoki, bo jest taniej, a warunki są bardzo dobre. Łatwy i tańszy dojazd do ośrodków narciarskich, malownicze tereny, wygodne kurorty – to kolejne z plusów. Stan infrastruktury w wielu miejscach też znacznie się podniósł. W Polsce, w największych stacjach narciarskich, skipass na jeden dzień kosztuje średnio niecałe 100 zł. Oto kilka miejsc, które idealnie sprawdzą się na rodzinne ferie zimowe – oto nasz TOP 3.

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to najpopularniejszy ośrodek na Podhalu – są tu 3 stacje narciarskie, mianowicie Kaniówka, Bania i Kotelnica. Narciarze mają do dyspozycji 22 trasy, a obowiązuje na nie jeden wspólny karnet. Przygotowano też 10 kolejek krzesełkowych, którymi można dotrzeć na stok. 

Można też zrelaksować się w modnych wśród turystów Termach Białka – czekają tu baseny termalne, nowoczesne SPA, zjeżdżalnie i inne atrakcje. Region słynie ze swej kultury oraz kuchni, więc warto spędzać wieczory na wspólnym biesiadowaniu i poznawaniu lokalnych smaków.

Czarna Góra

Ośrodek oferuje 6 tras o długości ponad 1000 m. Atuty tego miejsca to dobre warunki do jazdy, gdyż są one sztucznie naśnieżane i czarne na całej swojej długości), część szlaków jest profesjonalnie oświetlona. Jest też tzw. Luxtorpeda, czyli 6-osobowa kanapa z wygodnymi podgrzewanymi fotelami – jej długość to 1358 m długości, a zatem aż 3000 osób może dotrzeć w ciągu godziny na stok.

Szklarska Poręba

Ski Arena Szrenica, ośrodek położony w Szklarskiej Porębie, obejmuje 5 tras o łącznej długości 12 km – dwie łatwe i trzy trudniejsze. Na stok można wjechać, gdyż są trzy koleje linowe oraz 5 wyciągów. Szrenica to miejsce wybitnie lubiane przez narciarzy zjazdowych – to właśnie na nich czeka słynna „Ściana”, wyjątkowo stroma trasa o długości 2 km z różnicą poziomów 510 m.

Lena.k, f: lukas_jg / pixabay