Pokój hotelowy

Liczba gwiazdek świadczy o jakości usług i udogodnień w hotelu, dlatego też warto wiedzieć, czego możemy faktycznie oczekiwać od obiektów 3-gwiazdkowych. Dla ułatwienia poniżej znajdziecie praktyczne informacje.

Minimalna dopuszczalna wielkość pokoju 2-osobowego w hotelu tej klasy to 14 m2. Wymagana jest także łazienka w każdym pokoju. Warto wiedzieć też, że powierzchnia zajmowana przez recepcję to co najmniej 30 m2.

Wyposażenie pokoju obejmuje telewizor, telefon, zestaw do czyszczenia ubrań i butów, igielnik, torbę na bieliznę do prania, wodę butelkowaną oraz materiały piśmiennicze, lampkę nocną przy łóżku, szafę, biurko lub stół i krzesło, lustro, wieszak ścienny, szklanki, dostęp do co najmniej jednego gniazdka elektrycznego, a w łazience musi znajdować się wanna lub kabina prysznicowa, sedes, umywalka, lustro, kosz na śmieci, mydło oraz ręczniki kąpielowe dla każdego z gości.

Hotel 3-gwiazdkowy musi też dysponować restauracją, chyba że najbliższa jest oddalona co najmniej 500 m od hotelu. Personel musi też oferować usługę Room service, czyli serwowanie posiłków do pokoju przez min. 18 godzin na dobę.

Hotel ma też obowiązek zapewnić miejsce postojowe, usługę prania i prasowania, budzenia itd., śniadania (w cenie lub za dopłatą), ogrzewanie w całym obiekcie, wodę (zimną i ciepłą), przechowalnią bagażu, telewizję w miejscu dostępnym dla wszystkich gości, możliwość skorzystania z telefonu i faksu w recepcji, sprzątanie codziennie, wymianę pościeli i ręczników co 3 dni lub zgodnie z prośbą gości, sprzedaż napojów gorących przez całą dobę (mogą to być automaty).

Ew. / Fot. ManuelaJaeger